Kvalitná a cenovo dostupná 3D tlač na mieru už od jedného kusu, navrhneme aj 3D model | FP3D.sk

PLA

PLA je najbežnejšie používaný filament pre 3D tlač. Kombinuje sa s technológiou tlače FDM a jeho ľahké použitie umožňuje vysokú kvalitu tlače aj pri náročných detailoch. Je to typ plastu, ktorý sa nevyrába z ropy, ale z rastlinných zdrojov sacharidov ako napr. kukuričný škrob. Ide teda o bioplast, vďaka čomu je PLA ekologicky odbúrateľný, pri tlači neprodukuje zápach ani toxické výpary a jeho kontakt s jedlom je považovaný za bezpečný.

PETG

PET-G tlačová struna je vhodná pre tlač na všetkých tlačiarňach (FDM) s vyhrievanou podložkou. Tlač z tohoto materiálu a výsledný produkt je lesklý s príjemným farebným zafarbením. Tieto tlačové struny patria medzi kvalitné materiály a zaručujú bezproblémovú tlač. Tieto tlačové struny sa vyznačujú lepšou pevnosťou materiálu ako ABS. Jedná sa o pevný a húževnatý materiál, ktorý sa vyznačuje dobrou teplotnou stálosťou. Tento materiál vďaka malému zmršteniu pri tlači je vhodný pre tlač veľkých objektov. PETG je na rozdiel od iných materiálov viacej odolný voči kyselinám a rozpúšťadlám, vysokým i nízkym teplotám. Vytlačený predmet je možné tepelne tvarovať. K dispozícií sú v širokej škále farieb.

Nylon PA-12

Vďaka svojej odolnosti voči vysokým teplotám, alkoholu a chemikáliám je nylon obzvlášť vhodný pre mechanické a technické aplikácie. Je mimoriadne odolný a takmer nerozbitný.

Je neuveriteľne flexibilný - pred zlomením sa natiahne o 50 %.

Vlastnosti:

  • odolnosť voči vysokým teplotám a chemickým zlúčeninám
  • vysoká flexibilita
  • odolnosť voči oderu

Stiahnuť dokumentáciu

ASA

Špeciálne vyvinutý pre priemyselné aplikácie a vyznačuje sa vysokou odolnosťou proti UV žiareniu a poveternostným vplyvom.

Preto je obzvlášť vhodný na použitie v automobilovom priemysle a vo vonkajšom prostredí. Tento druh filamentu od značky DuraPro bol optimalizovaný pre FDM tlač, takže materiál má dobrú priľnavosť vrstvy, tepelnú stabilitu, zlepšené tokové vlastnosti a nízku deformáciu.


Stiahnuť dokumentáciu